Her finder I en oversigt over klubbens turneringskampe for ungdommen. Først ligger kampene i kalenderform - og nederst på siden kan I se, de fire forskellige holds kampe - og hvilke spillere, der er sat på holdene. Dette kan ændre sig undervejs, men oversigten er lagt ud for at I kan danne jer et overblik over, hvornår I skal spille, få aftalt hvem der skal køre og hvem der kan hjælpe med bespising til hjemmekampene. I bliver nærmere orienteret til træning!


Kalender:

Fredag d. 12. juni kl. 17.00:


Junior – U14 B – Pulje 1

Kerteminde 2 - Rudkøbing 1

Junior – U14 B – Pulje 2

Rudkøbing 2 - Strib 2 NB! Spilles på udebane i uge 25

Junior – U16-U18 A – Pulje 1

TC Odense 8 - Rudkøbing 3

Junior – U16-U18 B – Pulje 1

Rudkøbing 4 - Nyborg 1 NB! Flyttet til fredag d. 3. juli!

Fredag d. 19. juni kl. 17.00:

Junior – U14 B – Pulje 1

Rudkøbing 1 - TC Odense 6

Junior – U14 B – Pulje 2

Rudkøbing 2 - TC Odense 7

Junior – U16-U18 A – Pulje 1

Rudkøbing 3 - Vester Skerninge 4 - NB! 16.00?

Junior – U16-U18 B – Pulje 1

TC Odense 9 - Rudkøbing 4

Fredag d. 3. juli kl. 17.00:

Junior – U14 B – Pulje 1

Fruens Bøge 6 - Rudkøbing 1

Junior – U14 B – Pulje 2

Team Broby 2 - Rudkøbing 2

Junior – U16-U18 A – Pulje 1

Vester Skerninge 3 - Rudkøbing 3

Junior – U16-U18 B – Pulje 1

Rudkøbing 4 - Nyborg 1 NB! Kamp flyttet fra 12. juni





Oversigt for de fire hold:

Junior – U14 B – Pulje 1

(William - Gustav - Benjamin)

Fredag d. 12. juni kl.17.00

Kerteminde 2 - Rudkøbing 1


Fredag d. 19. juni kl. 17.00

Rudkøbing 1 - TC Odense 6


Fredag d. 3. juli kl. 17.00

Fruens Bøge 6 - Rudkøbing 1


Junior – U14 B – Pulje 2

(Asbjørn - Kristian - Sebastian)

Fredag d. 12. juni kl. 17.15

Rudkøbing 2 - Strib 2 NB! Spilles på udebane i uge 25


Fredag d. 19. juni kl. 17.00

Rudkøbing 2 - TC Odense 7


Fredag d. 3. juli kl. 17.00

Team Broby 2 - Rudkøbing 2

Junior – U16-U18 A – Pulje 1

(Christoffer - Jakob - Nikas - Sebastian)

Fredag d. 12. juni kl. 17.00

TC Odense 8 - Rudkøbing 3


Fredag d. 19. juni kl. 17.00 NB! 16.00?

Rudkøbing 3 - Vester Skerninge 4


Fredag d. 3. juli kl. 17.00

Vester Skerninge 3 - Rudkøbing 3


Fredag d. 14. august kl. 17.00

Rudkøbing 3 - TC Odense 8


Fredag d. 21. august kl. 17.00

Vester Skerninge 4 - Rudkøbing 3


Fredag d. 28. august kl. 17.00

Rudkøbing 3 - Vester Skerninge 3



Junior – U16-U18 B – Pulje 1

(Nikas - Sebastian - Valdemar - Frederik - Jonas - Emma - Clara - Gustav - Emin - Andreas)

NB! VI forsøger at få så mange af jer til at spille som muligt - dvs fuldt hold hver gang med fire spillere - og skal også tage hensyn til, at mange af jer skal på efterskole efter sommerferien. 
 

Fredag d. 12. juni kl. 17.00

Rudkøbing 4 - Nyborg 1 NB! Flyttet til fredag d. 3. juli


Fredag d. 19. juni kl. 17.00

TC Odense 9 - Rudkøbing 4

 
Fredag d. 3. juli

Rudkøbing 4 - Nyborg 1


Fredag d.21. august kl. 17.00

Rudkøbing 4 - Svendborg 3


Fredag d. 28. august kl. 17.00

Næsby 5 - Rudkøbing 4

 

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle