Klubmesterskab 2020

Afvikling:

Billedresultat for rudkøbing tennisklub

  • Indledende kampe afvikles senest torsdag d. 3. september

  • Parterne aftaler selv tidspunkt for kampe - husk at reservere bane!

  • Alle kampe spilles bedst af tre sæt efter almindeligt tællesystem - tiebreak ved 6/6.

  • Undtagelse herfra er “Rød bold” rækken - hvor der spilles bedst af tre sæt til 11 - margen med to overskydende points kræves for sætsejr.

  • Alle resultater skrives op på opslag i klubben

  • Alle finaler afvikles lørsdag/søndag d. 5./6. september. Når finaledeltagere er kåret sammensættes programmet for finaleweekenden

  • Ved finaleweekenden er der mulighed for at tilmelde sig spisning - opslag følger. Henry har lovet at være chef-kok - bedømt ud fra sidste års erfaringer, så bliver der run på pladserne

  • God fornøjelse med kampene!

PROGRAM:
 

Klubmesterskab 2020Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Tennis: U14 - drenge/blandet - single


Semifinaler:


Sebastian - Benjamin:


Asbjørn - Johanna:



Vindere af semifinaler til finale lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6.

 
                                                                                   Billedresultat for rudkøbing tennisklub
Tennis: U14 - piger - single

Semifinaler:


Johanna - Marie


Frida - Julie



Vindere af semifinaler til finale lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6.

                                                                                 Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Tennis: U14 - double

Finale:


Sebastian/Benjamin - Kristian/Asbjørn



Finale spilles lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6.

Klubmesterskab 2020Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Tennis: U16 - single


Semifinaler:


Christoffer - Andreas


Jakob - Frederik


 

Finale spilles lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6.

Klubmesterskab 2020Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Tennis: U10 - rød bold/rød bane - single


Semifinaler:


Clara - Oliver


Alexander - Vilma


Aiden - Clara


Oliver - Alexander


Vilma - Aiden


Clara - Alexander


Oliver - Aiden


Clara - Vilma


Aiden - Alexander


Vilma - Oliver



Nr 1 og 2 til finale lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - sæt spilles til 11. To overskydende points kræves for sætsejr

NB! Kampene afvikles primært under torsdagstræningen.

Klubmesterskab 2020Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Tennis: Senior - single


Kvartfinale:


Martin Beck - Christoffer


Semifinaler:


Jens - Henrik


Christian - Martin/Christoffer



Vindere af semifinaler til finale lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6. 

                                                      Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Tennis: Senior - double

Semifinaler:


Jens/Torben - Christoffer/Anders


Christian/Henrik J - Martin/Henrik B



Vindere af semifinaler til finale lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6


                                                       Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Klubmesterskab 2020

Tennis: Motion - double


Finale:


Valle/Jan C - ?/?



NB! Hvem tør udfordre Valle/Jan C? Er der flere der tager udfordringen op udvides rækken straks!


Finale spilles lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6



Klubmesterskab 2020Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Padel: Mix



Pulje 1:


Dorte/Bjarne - Hanne/Henry


Susanne/Christian - Susanne/Henrik


Dorte/Bjarne - Susanne/Christian


Hanne/Henry - Susanne/Henrik


Susanne/Henrik - Dorte/Bjarne


Hanne/Henry - Susanne/Christian




Pulje 2:


Jannie/Uffe - Lisbeth/Peter


Line/Martin - Jannie/Uffe


Lisbeth/Peter - Line/Martin



Puljevindere til finale lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6


Klubmesterskab 2020Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Padel: Herre

Pulje 1:


Uffe/Andreas - Jens/Martin M


Martin B/Stellan - Simon/Henry


Christoffer/Jakob - Uffe/Andreas


Jens/Martin M - Martin B/Stellan


Simon/Henry - Christoffer/Jakob


Uffe/Andreas - Martin B/Stellan


Jens/Martin M - Christoffer/Jakob


Uffe/Andreas - Simon/Henry


Christoffer/Jakob - Martin B/Stellan


Simon/Henry - Jens/Martin M




Pulje 2


Jakob/Steen - Christian/Henrik


Jonas/Jørgen - Lars/Bjarne


Jakob/Steen - Jonas/Jørgen


Christian/Henrik - Lars/Bjarne


Lars/Bjarne - Jakob/Steen


Christian/Henrik - Jonas/Jørgen



Puljevindere til finale lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6

Klubmesterskab 2020Billedresultat for rudkøbing tennisklub

Padel: U16



Finale:


Jakob/Christoffer - ?/?



NB! Hvem tør udfordre Jakob/Christoffer? Er der flere der tager udfordringen op udvides rækken straks!


Finale spilles lørdag/søndag 5./6. september - program følger.

Alle kampe bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6


 
 

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle