Her følger puljeinddeling til padel herer, dame og mix. Christian har leget lykkens gudinde og nået frem til nedenstående puljesammensætning. I herre- og mixrækken spiller vi i puljer med tre par i hver, hvorfra to går videre til kvartfinale. I damerækken spilles alle mod alle og nr.1 og nr. 2 spiller finaler.

Alle kampe spilles bedst af tre sæt med tiebreak ved 6/6. Der spilles IKKE med no-ad.

Resultater påføres på opslag i klubben.

Alle finaler spilles i weekenden 11.-12. september

For øvrige rækker holdes tilmeldingen åben frem 1. august.

Klubmesterskaber 2021


Padel - herre:

(Fra alle puljer går 1 og 2 videre til kvartfinaler)

Alle kampe spilles bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6 - der spilles IKKE med no ad

Pulje 1: Andreas/Uffe     Jonas/Ole     Nick/Kristian

Andreas/Uffe - Jonas/Ole

Nick/Kristian - Andreas/Uffe

Jonas/Ole - Nick/Kristian


Pulje 2: Martin B/Stellan (trukket)     Christian/Henry     Jakob/Christoffer

Martin B/Stellan - Christian/Henry: Christian/Henry w.o.

Jakob/Christoffer - Martin B/Stellan: Jakob/Cristoffer w.o.

Christian/Henry - Jakob/Christoffer


Pulje 3: Martin N/Bjarne     Anders/Jens     Mikkel/Mikkel

Martin/Bjarne - Anders/Jens

Mikkel/Mikkel - Martin/Bjarne

Anders/Jens - Mikkel/Mikkel


Pulje 4: Jakob/Staffan     Jørgen/Henrik     Simon/Peter

Jakob/Staffan - Jørgen/Henrik

Simon/Peter - Jakob/Staffan

Jørgen/Henrik - Simon/Peter


Kvartfinaler:

A: Vinder pulje 1 - Toer pulje 4


B: Vinder pulje 2 - Toer pulje 3


C: Vinder pulje 3 - Toer pulje 2


D: vinder pulje 4 - Toer pulje 1


Semifinaler:

E: Vinader A - Vinder B


F: Vinder C - Vinder D


Finale - spilles weekend 11.-12. september

G: Vinder E - Vinder F








Padel -Mix

(Fra alle puljer går 1 og 2 videre til kvartfinaler)

Alle kampe spilles bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6 - der spilles IKKE med no ad

Pulje 1: Dorte/Bjarne     Christoffer/Jannie     Ulla/Peter

Dorte/Bjarne - Christoffer/Jannie

Ulla/Peter - Dorte/Bjarne

Christoffer/Jannie - Ulla/Peter


Pulje 2: Rikke/Staffan     Susanne/Henrik     Mette/Martin

Rikke/Staffan - Susanne/Henrik

Mette/Martin - Rikke/Staffan

Susanne/Henrik - Mette/Martin


Pulje 3: Malene/Jakob     Hanne/Henry     Lisbeth/Jannik

Malene/Jakob - Hanne/Henry

Lisbeth/Jannik - Malene/Jakob

Hanne/Henry - Lisbeth/Jakob


Pulje 4: Susanne/Thomas     Lisa/Christian     Lisbeth/Peter

Susanne/Thomas - Lisa/Christian

Lisbeth/Peter - Susanne/Thomas

Lisa/Christian - Lisbeth/Peter


Kvartfinaler:

A: Vinder pulje 1 - Toer pulje 4


B: Vinder pulje 2 - Toer pulje 3


C: Vinder pulje 3 - Toer pulje 2


D: vinder pulje 4 - Toer pulje 1


Semifinaler:

E: Vinader A - Vinder B


F: Vinder C - Vinder D


Finale - spilles weekend 11.-12. september

G: Vinder E - Vinder F






Padel - dame:


Alle mod alle - nr 1 og nr 2 spiller finale - weekend 11.-12. september

Alle kampe spilles bedst af tre sæt - tiebreak ved 6/6 - der spilles IKKE med no ad


Lisbeth/Susanne

Rikke/Malene

Hanne/Susanne

Dorte/Lisa



Lisbeth/Susanne - Rikke/Malene

Hanne/Susanne - Dorte/Lisa


Lisbeth/Susanne - Hanne/Susanne

Rikke/Malene . Dorte/Lisa


Dorte/Lisa - Lisbeth/Susanne

Rikke/Malene - Hanne/Susanne


 

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle