Afvikling af klubmesterskab

 

  • Alle indledende kampe afvikles inden finaleweekend d. 17.-18. september
  • Sørg for hurtigt at få aftalt diverse kampe
  • Husk at booke bane via klubmodul
  • Alle kampe i seniorrækker spilles som bedst af tre sæt - tiebreak til 7 ved 6/6
  • Der spilles med ”fordel” ved 40/40 i alle seniorrækker
  • U12 ungdom spiller med Next Generation regler - dvs.
    1.  Sæt til 4
    2.   Bedst af tre sæt
    3.   Tiebreak til 7 ved 3/3
    4.   No let
    5.   No ad
  • U12 kampe spilles primært i træningstiden

 


 

Padel - Herre - turneringsspillere o.l.

 

Pulje 1

Pulje 2

Staffan/Jakob D

Jonas/Uffe

Christoffer/Jakob S

Christian/Henry

Marlene/Susanne

Martin/Bjarne

Jens/Anders

Jørgen/Henrik

 

Pulje 1

Resultat

Staffan/Jakob D - Christoffer/Jakob S

 

Marlene/Susanne - Jens/Anders

 

Staffan/Jakob D - Marlene/Susanne

 

Christoffer/Jakob S - Jens/Anders

 

Jens/Anders - Staffan/Jakob D

 

Christoffer/Jakob S - Marlene/Susanne

 

 

Pulje 2

Resultat

Jonas/Uffe - Christian/Henry

 

Martin/Bjarne - Jørgen/Henrik

 

Jonas/Uffe - Martin/Bjarne

 

Christian/Henry - Jørgen/Henrik

 

Jørgen/Henrik - Jonas/Uffe

 

Christian/Henry - Martin/Bjarne

 

 

Semifinaler

Resultat

A: Vinder pulje 1 - Toer pulje 2

 

 

 

B: Vinder pulje 2 - Toer pulje 1

 

 

 

 

Finale

Resultat

Vinder A - Vinder B

 

 

 

 

 

 

 

Padel - Mix - turneringsspillere o.l.

 

Pulje 1

Pulje 2

Marlene/Jakob

Rikke/Staffan

Dorte/Bjarne

Susanne/Christian

Lisbeth/Jannik

Hanne/Henry

 

Pulje 1

Resultat

Marlene/Jakob - Dorte/Bjarne

 

Lisbeth/Jannik - Marlene/Jakob

 

Dorte/Bjarne - Lisbeth/Jannik

 

 

Pulje 2

Resultat

Rikke/Staffan - Susanne/Christian

 

Hanne/Henry - Rikke/Staffan

 

Susanne/Christian - Hanne/Henry

 

 

Semifinaler

Resultat

A: Vinder pulje 1 - Toer pulje 2

 

 

 

B: Vinder pulje 2 - Toer pulje 1

 

 

 

 

Finale

Resultat

Vinder A - Vinder B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Padel - Dame - motion

 

Deltagere:

Gwendolyn/Ulla

Merete/Trine

Susanne H/Lisbeth M

Lisbeth B/Kristina

 

”Alle mod alle”

Resultat

Gwendolyn/Ulla - Merete/Trine

 

Susanne H/Lisbeth M - Lisbeth B/Kristina 

 

Gwendolyn/Ulla - Susanne H/Lisbeth M

 

Merete/Trine - Lisbeth B/Kristina

 

Lisbeth B/Kristina - Gwendolyn/Ulla

 

Merete/Trine - Susanne H/Lisbeth M

 

 

Finale

Resultat

Vinder af pulje - Toer i puljen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Padel - Mix - motion

Deltagere:

Ulla/Peter

Britt/Michael

 

Finale

Resultat

Ulla/Peter - Britt/Michael

 

 

 

 

 

Padel - herre - motion

Deltagere:

Peter/Nikolai

Jannik/Thomas

 

Finale

Resultat

Peter/Nikolai - Jannik/Thomas

 

 

 

 

 

Padel - ”Familierække” 

Deltagere:

Clara/Christian

Mathias/Marlene

Malou/Jannik

Benjamin/Elvir

 

Semifinaler

Resultat

A: Clara/Christian - Mathias/Marlene

 

B: Benjamin/Elvir - Malou/Jannik

 

 

Finale

Resultat

Vinder A - Vinder B

 

 

 

 

 

Tennis - Herre single - turnering o.l.

 

Deltagere:

Christoffer

Christian

Peter

Henrik

Jakob

Troels

 

Kvartfinaler

Resultat

A: Jakob - Henrik

 

 

 

B: Peter - Troels

 

 

 

 

Semifinaler

Resultat

C: Christoffer - Vinder A

 

 

 

D: Christian - VInder B

 

 

 

 

Finale

Resultat

Vinder C - Vinder D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tennis - Herre double - turnering o.l.

Deltagere:

Christian/Henrik

Torben/Jens

Christoffer/Jakob

 

”Alle mod alle”

Resultat

Christian/Henrik - Torben/Jens

 

Torben/Jens - Christoffer/Jakob

 

Christoffer/Jakob - Christian/Henrik

 

 

Finale

Resultat

Vinder af pulje - Toer i puljen

 

 

 

 

 

Tennis - Dame single

Deltagere:

Marlene

Johanna 

Clara

 

”Alle mod alle”

Resultat

Marlene - Johanna

 

Clara - Marlene

 

Johanne - Clara

 

 

Finale

Resultat

Vinder af pulje - Toer i puljen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tennis - U12 - drenge single - turnering o.l.

 

Pulje 1

Pulje 2

Mathias

Oliver

Alexander

Andreas

Haben

Sigurd

 

 

Pulje 1

Resultat

Mathias - Alexander

 

Haben - Mathias

 

Alexander - Haben

 

 

Pulje 2

Resultat

Oliver - Andreas

 

Sigurd - Oliver

 

Andreas - Sigurd

 

 

Semifinaler

Resultat

A: Vinder pulje 1 - Toer pulje 2

 

 

 

B: Vinder pulje 2 - Toer pulje 1

 

 

 

 

Finale

Resultat

Vinder A - Vinder B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tennis - U12 - piger single - turnering o.l.

 

Clara

Matilde

Malou

Sofia

 

”Alle mod alle”

Resultat

Clara - Matilde

 

Malou - Sofia

 

Clara - Malou

 

Matilde - Sofia

 

Sofia - Clara

 

Malou - Matilde 

 

 

Finale

Resultat

Vinder af pulje - Toer i puljen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tennis - U12 - double - turnering o.l.

 

Pulje 1

Pulje 2

Mathias/Andreas

Oliver/Alexander

Clara/Sofia

Matilde/Malou

 

Haben/Sigurd

 

 

Pulje 1

Resultat

Mathias/Andreas - Clara/Sofia

 

 

Pulje 2

Resultat

Oliver/Alexander - Matilde/Malou

 

Haben/Sigurd - Oliver/Alexander

 

Matilde/Malou - Haben/Sigurd

 

 

Semifinaler

Resultat

A: Vinder pulje 1 - Toer pulje 2

 

 

 

B: Vinder pulje 2 - Toer pulje 1

 

 

 

 

Finale

Resultat

Vinder A - Vinder B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tennis - U12 - begyndere 

 

Tilmelding

Lærke K

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tennis - U16  

 

Tilmelding

Drenge

Piger

Double

Benjamin

Johanna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle